Branky: 31. Rataj - 90+7 Svoboda

ŽK: 83. Šigut - 29. Araujo, 75. Lacko, 88. Selnar

Číž - Tsykalo, Helebrand, Janoščín - Kadlec, Rychlý, Omale, Haitl (54. Whiffen), Šigut - Rataj (74. Yunis), Hranoš (89. Ščudla)

Jágrik - Vedral, Svoboda, Gabriel, Peřina - Tureček, Zahradník (72. Lacko), Ogiomade (82. Křehlík), Vítek (72. Tall) - Selnar, Araujo (55. Fila)

O P A V A - Slezané měli první jarní vítězství na dosah, když po brance Rataje vedla 1:0. V poslední vteřině Jihlava srovnala z přímého kopu.

Ve druhé minutě utkání se do prvního náznaku dostal Hranoš. Jeho zasekávačku však jihlavská obrana vystihla. V osmé minutě utkání zpracoval průnikovou přihrávku Rataj, kterého poslal k zemi Vedral. Rozhodčí ale v jeho zákroku faul neviděl. Ve 13. minutě se do slibné příležitosti dral Adam Rychlý. Ve vápně si však dal o něco delší dotek a jeho zakončení tak postrádalo potřebnou razanci. Ve 22. minutě vyslal Janoščín Rataje do šance. Ten si ještě kličkou vylepšil pozici pro nahrávku na Šiguta. Jeho následný pas ale obrana Jihlavy dokázala zneškodnit. K míči se ale dostal Hranoš, který vyslal střelu na vzdálenější tyč. Jágrik v bráně však dokázal zakročit. O minutu později Haitl vyslal centrem do úniku Omaleho. Jeho střela k bližší tyči ale rozvlnila jen boční síť jihlavské brány. Ve 31. minutě poslal opavské do vedení Tomáš Rataj, který své sólo od poloviny hřiště zakončil střelou, která se od obránce odrazila až za záda Jágrika. Ve 43. minutě se do zakončení dostal Samuel Šigut. Jeho střela na vzdálenější tyč však branku Jihlavu minula. Více se v prvním poločase nestalo a Slezský tak do kabin odcházel s jednobrankovým vedením.

Do druhého poločasu vstoupili lépe opavští, kteří se do první šance dostali ve 48. minutě. Solomon Omale zakončoval z hranice malého vápna, ale Jágrik byl proti. V 55. minutě se do prvního ohrožení opavské brány dostala Jihlava díky standardní situaci. Střela zpoza vápna Čížovu bránu neohrozila. V 58. minutě se rozeznělo břevno jihlavské brány po ráně Tomáše Rataje. V 63. minutě se do úniku dral Zahradník. Proti vstřelení gólu byl ale Janoščín, který jeho únik zneškodnil včasným obranným zákrokem. V 73. minutě se o slovo přihlásili znovu hosté. Rána Selnara z uctivé vzdálenosti ale mířila příliš vysoko. V 84. minutě po sklepnutí od Omaleho se dostal do zakončení Hranoš. Jeho střela však jen těsně minula pravou tyč jihlavské brány. O dvě minuty po faulu na Yunise Slezané zahrávali standardní situaci z hranice velkého vápna. K exekuci se potavil Kadlec, ale na zakončení z utkání proti Slavii nenavázal. V poslední vteřině utkání srovnala Jihlava z přímého kopu.